24 Listopada, Poniedziałek, Adela, Felicyta, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się » Zaloguj się »

Serwis dotyczący przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503 i 504 w Elblągu

Ta strona jest elementem serwisu internetowego info.elblag.pl

Menu główne

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Zatorzu powstanie parking dla zmotoryzowanych elblążan?

07.03.2013, 11:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Zatorzu powstanie parking dla zmotoryzowanych elblążan?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu ( fot. arch. red.)

Z niewystarczającą liczbą miejsc parkingowych mieszkańcy Zatorza borykają się od lat. Jeszcze w październiku 2012 roku władze miasta przedstawiły zatorzanom plan, który zakładał powstanie ponad 450 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, który miałby zostać usytuowany w obrębie wieżowców przy ul. Malborskiej. Jesienią nie potrafiono jednak podać dokładnej daty ich realizacji. Prawdopodobnym terminem realizacji tego zadania miała być wiosna 2013 roku. Na chwile obecną Miasto jest za to zainteresowane wydzierżawieniem czterech działek przy ul. Mielczarskiego, które zagospodarowane mają zostać pod... parking. Czy wtedy zatorzanie będą mieli gdzie zaparkować swoje auto?

W październiku 2012 r. odbyło się otwarte zebranie informacyjne zorganizowane przez Stowarzyszenie Elbląskie Zatorze z władzami miasta, na którym szeroko komentowano m.in. brak miejsc parkingowych na jednym z większych osiedli w naszym mieście.

W związku z  planowanym zagospodarowaniem terenu między wieżowcami przy ulicy Malborskiej, zatorzanom przedstawiona została wtedy przykładowa koncepcja zagospodarowania placu między wieżowcami nr: 80, 82, 84, 86, 88 i 90, którą wykonał Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu.

Zakładała ona polepszenie estetyki terenu, powstanie 457 miejsc parkingowych, 10 miejsc postojowych dla inwalidów, stworzenia miejsca selektywnego składowania odpadów, zwiększenie bezpieczeństwa na osiedlu, założenie nowych zieleńców oraz zwiększenie atrakcyjności lokalizacji mieszkań.

Problem infrastruktury parkingowej na Zatorzu pojawia się także od strony rozgrywek piłkarskich i kibiców, którego tłumnych zjazdów na mecze piłkarskie obawiają się mieszkańcy osiedla. Bowiem kompleks sportowy przy ul. Skrzydlatej, na czas modernizacji i rozbudowy stadionu przy Agrykola 8, przygarnie do siebie naszych drugoligowych piłkarzy. A dużym problem w obrębie stadionu na Skrzydlatej jest brak odpowiedniej infrastruktury parkingowej dla przyjezdnych na mecze kibiców, których najazdu obawiają się zatorzanie.

Być może jednak Miasto znalazło sposób na to jak ulżyć mieszkańcom Zatorza, którzy narzekają na brak miejsc parkingowych. Planuje się bowiem wydzierżawienie czterech działek przy ul. Mielczarskiego, które mają zostać wynajmowane pod parking.

Dwie z nich liczą sobie trochę ponad 0,2 ha. Kolejne dwie to działki odpowiednio 0,5 i 0,1 ha. Wszystkie cztery mają zostać zagospodarowane pod miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Miasto ustaliło także miesięczny czynsz za dzierżawę tych terenów. Wynosi on 0,30 zł za m².
 
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 5Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

 1. 1
  +1
  ~ o prosze
  Środa, 13.03

  My wam damy parking. Na spotkaniu bedziecie się ostro tłumaczyc. Taki parking to my mamy w "....."

 2. 2
  0
  ~ (:
  Niedziela, 10.03

  Jak na razie Miasto stawia wszędzie zakazy parkowania (kolejne na podwórkach przy ul.Słonecznej), myślę, że w ten sposób wymusza na mieszkańcach wydzierżawianie podwórek. Po co Miasto ma zadbać o teren, niech mieszkańcy zapłacą za remonty osiedli, a potem kolejny raz zapłacą podatki za zagospodarowany teren i później go utrzymują. Miasto chce mieć cukierek i zjeść cukierek. Będzie kasa na wojaże.!!! (:

 3. 3
  0
  ~ blueeye
  Piątek, 08.03

  Tytuł powalający... Parking dla zmotoryzowanych elblążan, no powaliło mnie ;P

 4. 4
  +1
  ~ Tomek
  Czwartek, 07.03

  A gdzie wiadukt !!!! Gdzie galeria 8!!!Gdzie przyłączenie dzielnicy do trasy nr S7!!!!Gdzie koniec inwestycji ,który miał się zakończyć 15 września 2012!!! Nikt wam nie wierzy POłgaże !!!! !Referendum i do widzenia !!!!!

 5. 5
  +2
  ~ NiechSzyje
  Czwartek, 07.03

  Trzeba sięgnąć trochę głębiej w przeszłość i złożyć wieńce budowniczym nowej, odrodzonej Polski! za to blokowisko na środku pastwiska odcinane regularnie szlabanami od świata. Nie wierzę, że po 1989r. oni tak po prostu się rozpłynęli w powietrzu i nie ma komu podziękować za te wszystkie NARODOWE reformy na 600% normy.

 6. 6
  +1
  ~ do jatoja
  Czwartek, 07.03

  ale tu chodzi o to, żeby koleś co ma ten grunt zarobił na nim, zbuduja mu parking i jeszcze beda płacić za dzierżawę, teraz to on płaci podatek i jeszcze musi to kosić, same straty, ktoś w UM pomyślał i wymyslił jak biedakowi ulżyć i jak sprawić aby sobie zarobił na koszt podatnika

 7. 7
  +5
  ~ Nowa Prawica
  Czwartek, 07.03

  Słonina referendalna. Teraz nagle wszyscy "walczą" o Zatorze, a później i tak je oleją....

 8. 8
  +5
  ~ znów obietnice
  Czwartek, 07.03

  Przestańcie lać wode miała tam powstać galeria Ósemka -cisza .Teraz parking.Budujcie bo z obietnic to nic nie powstanie.DLACZEGO cisza w rozbudowie i remoncie lotniska.

 9. 9
  0
  ~ jatoja
  Czwartek, 07.03

  Witam, Mieszkam na Malborskiej. Przecież wystarczy jak ZBK zmodernizuje aktualne miejsca parkingowe i będzie po problemie. Na co komu miejsca postojowe na Mielczarskiego skoro każdy chce mieć auto w zasięgu oka. Obok placu zabaw jest pole, które można wyłożyć kostką i zmieszczą się wszystkie auta z 6 wieżowców. W tej chwili ocieplono bloki, a dookoła syf, błoto, dziury w drodze dojazdowej do bloku, ani kawałka porządnego trawnika, ani chodnika, bo jak popada deszcz to stoi woda. 214zł za remontówkę co miesiąc + 20 zł dla zarządu = Za co???? Rok temu wymalowali pasy, jakby chcieli żeby weszły o 3 auta więcej w rzędzie,a nawierzchni jak nie ma, tak nie ma. Wiocha!!!!

 10. 10
  +1
  ~ super
  Czwartek, 07.03

  a jak juz powstanie to Wowka będzie latał samolotem od parkingiem i rzucał dzieciom cukierki?

 11. 11
  +2
  ~ wierzowce
  Czwartek, 07.03

  bhhaaaaaa już wierzę że to zasługa stowarzyszenia! Kiedy rozmowy o tym parkingu z przedstawicielami rady miasta były w lutym a urzędem miasta w lipcu!!!

 12. 12
  0
  ~ kpina
  Czwartek, 07.03

  miasto ma tyle niezagospodarowanej ziemi, leżą hektary, ale cuda ludzie, zamiast na tych odłogach coś robić Miasto chce wydzierżawić ziemię? a od kogo ta dzierżawa? kto bedzie zarabiał na tych parkingach? tajemnica? może poznany szczęśliwego dzierżawcę? złodziejstwo w biały dzień

 13. 13
  --3
  ~ Zatorzak
  Czwartek, 07.03

  Bardzo dobrze w końcu nie będą rozjeżdzać trawników i stawiać samochodów na chodnikach!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Serwis dotyczący przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503 i 504 w Elblągu. Wykonanie: Agencja reklamowa GABO, wydawca serwisu info.elblag.pl.
Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2014 Elbląski Dziennik internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.